Skip to content

Rīgas satiksme: atrākā maršruta meklēšana

janvāris 15, 2011

Rīgas satiksmes ātrāko maršrutu meklētājs ir vienkārši lielisks izgudrojams. Ne, paga. Būtu. Būtu, ja vien tas strādātu kā nākas. Tādas muļķības kā «desmit minūtēs ar kājām nokļūstam no Bolderājas līdz Mangaļsalai, šķērsojot Daugavu» cilvēks itin viegli var atfiltrēt, bet ir daudzi citi ne tik viegli pamanāmi gļuki, kas padara šo ērto meklēšanas rīku par visai neuzticamu.

1. piemērs. Saules aleja — Vecrīga. Kā aizbraukt piecas minūtes ātrāk par «atrāko» maršrutu.

Šajos divos ekrānšāviņos no minētā meklētāja redzams, ka aptuveni vienādā laikā es gribu nonākt no Saules alejas līdz krastmalai. Pirmajā es vēlo izbraukt 15.25 un pēc iespējas ātrāk tur nonākt, otrajā gadījumā mani kā lietotāju interesē nonākt tur 15.45 un iziet pēc iespējas vēlāk. Kāpēc pirmajā gadījumā netiek piedāvāts otrais braukšanas variants, kas izejot tajā pašā laikā ļautu nokļūt galamērķī 13 minūtēs nevis 18 minētēs kā piedāvātais variants?

2. piemērs. Ūnijas iela — Nacionālais teātris. Pārsēsties, kad var nepārsēsties, un pieturas ar vienādiem nosaukumiem.

Atkal divi ekrānšāviņi. Atkal visi iestatījumi izņemot pienākšanu/atiešanu un laikus ir vienādi. Tikai šajā gadījumā lietotājs, uzticoties Rīgas Satiksmes piedāvātajam pakalpojumam, zaaudē nevis nieka piecas minūtes, bet gan 50 santīmus un vēl veselu vienu minūti piedevām. Ja reiz lietotājs ir norādījis, ka viņam naudas ietaupījums ir svarīgāks nekā laika un viņš nevēlas pārsēsties, tad kāpēc viņiem tiek piedāvāts maršruts ar pārsēšanos, ja ir iespējams aizbraukt nepārsēžoies? Tikai paskatoties uz karti var pamanīt atšķirību: abas Ūnijas ielas pieturas neatrodas vienā un tajā pašā vietā, kaut gan es tās izvēlējos uz labu laimi uzklikšķinot uz kādas no pieturām visu pieturu kartēm un starp abu maršrutu meklēšanām pieturas nosaukums netika mainīts. Lieliski: man piedāvā braukt no pieturas, kas atrodas nieka kilometru tālāk. Kilometrs veselam cilvēkam, protams, nav pārlieku liels attālums, bet ar trim maziem bērniem vai uz kruķiem…

Nobeigums

Patiesībā man bija vēl daži ekrānšāviņi, bet tie vairs nav būtiski atšķirīgi un man apnika rakstīt. Vēl man desmit minūšu laikā neizdevās atkārtot gadījumu, kad man piedāvāja sestdienā aizbraukt ar darbdienas autobusu. Protams, protams, nevajag čammāties un vajag laicīgi apskatīties, cikos jābrauc, bet, steidzoties uz operu, pēdējā brīdī iemest atrāko maršrutu meklētājā divas pieturas, aiziet uz pieturu un secināt, ka tevi pasūtīja uz darbdienas autobusu, galīgi galīgi nav forši. Kā zināms, labāk nekāda informācija nekā maldinoša informācija.

Advertisements

From → Uncategorized

Atstāt komentāru

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s