Skip to content
Tags

, ,

Piezīmes PDF dokumentos: Xournal

marts 9, 2011

PDF formāts, bez šaubām, ir foršs. Tas ļauj katram savus skolas darbus taisīt tā, kā ir ērtāk, neraizējoties par to, vai pasniedzējam ir jaunākā MS Word versija, nemaz nerunājot par eksotiskākiem veidiem. Reizēm gan cilvēki otrā galā vēlas kaut ko dokumentā rediģēt, kas arī ir saprotami. Teiksim, atstāt savus komentārus uz lekciju materiālu malām vai rakstīt komentārus uz studenta darba ne-pēdējās versijas.

Ir opcijas kā Foxit Reader, bet tajā piezīmju iespējas ir visai ierobežotas. Pilnajā Adobe Acrobat ir ķēpāšanas iespējas, bet par to taču ir jāmaksā, un, aizstāvot savas tiesības ražot dokumentus tex formātā un pasniedzējam sūtīt pdf, es nevaru viņam piedāvāt maksas programmatūru. Man par laimi eksistē lielisks bezmaksas risinājums. Iespējams, ka ir vēl kādi citi, bet piecu minūšu laikā nevarēju sagūglēt neko funkciju ziņā līdzvērtīgu.

Vairs neatceros, vai Xournal bija noklusētajā Gnome vai Xcfe sākumkomplektācijā, vai es to nejauši uzinstalēju, taču tas ir lielisks veids, kā ķēpāties uz pdf dokumentiem. Atver pdf dokumentu ar Xournal, un ķēpājas, cik uziet, iznākums automātiski tiek saglabāts .xoj formātā, kas nozīmē, ka nav jāsūta šurpu turpu lieli smagi pdf faili. Ja cilvēks otrā galā Xournal nelieto, pastāv iespēja visu saglabāt arī kā jaunu pdf dokumentu.

Reku iekš Xournal saķēpāta pdf shēma:

Protams, tam visam nebūtu jēga, ja šis brīnumainais rīks būtu pieejams tikai uz Linux. Windows versiju neesmu nopietni testējusi, uz mana datora bija gļuks, ka garumzīmes ar apostrofu nerakstījās, tikai ar Alt.

Advertisements

From → geek stuff

2 komentāri
  1. A Macam arī kas tāds ir?

  2. krāsulauva permalink

    Nav ne mazākās nojausmas, un nav arī tuvumā neviena Maka, uz kura notestēt kādu no šiem.

    Bet arī uz Maka var uzlikt Linux, tad būs!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s