Skip to content

Par tiem stulbajiem Rīgu apsēdušamajiem riteņbraucējiem

jūnijs 8, 2011

Kā gadījās kā ne, piespiedu kārtā paliku kājniekos (īsti vīri taču pumpi līdzi neņem, nemaz nerunājot par rezerves kameru vai ielāpiem!) un pa ceļam uz mājām pat manī radās īgnums pret riteņbraucējiem.

Pirmkārt, nošaut visus, kas nepārvietojas vismaz divus metrus virs zemes un traucē man, kungam un karalim gājējam!

Otrkārt, riteņbraucēju stulbums dalās divās kategorijās. Vai nu viņi tizli zvana, tā ka man jāsalecas vai piezogas klusu no muguras un tad pēkšņi uzrodas, gājēju nobiedējot. Galu galā, viņi drīkst pārvietoties pa ietvi, netraucējot gājējiem, ja man jāsatrūkstas vai jāmaina sava trajektorija, tā ir traucēšana. Risinājums varētu būt, ķēdes neeļļošana vai apkāršanās ar bērnu grabuļiem, riteņbraucējiem, protams. Šādā veidā neuzbāzīgas skaņas pastiprināšanās brīdinātu gājējus par riteņbraucēju tuvošanos.

Treškārt, vajag izdot noteikumu, ka riteņbraucējs pa ietvi nedŗīkst pārvietoties būtuski āttrāk par gājēju ātrumu, tie varētu būt kādi divpadsmit kilometri stundā. Tad suņu un bērnu staidzinātājiem, tuvojoties riteņbraucējam, būtu gana laika pievākt savus lolojumus. Galu galā, ja es gribu iet pa ietves pusi un mans suņuks pa otru, kāpēc mums būtu jāpieraujas kaut kādu riteņbraucēju dēļ? Suns ir gājējs un es esmu gājējs, tātad mums abiem uz ietves ir priekšroka!

Ceturtkārt, nost ar veloceliņiem! Zin nogriež man pusi no ietves, nevar normāli ar draudzeni blakus ejot parunāties, kā jālien uz veloceliņi, un riteņotāji vēl atļaujas uzzvanīt, galu galā, man kā gājējam ir tiesības pārvietoties arī pa veloceliņi, ja sagribās. Lai brauc pa ielām, ja baigi gribās.

Piektkārt, velobraucējiem pīķa stundās vajadzētu aizliegt pārvietoties vispār. Lai brauc ar mašīnu vai sabiedrisko, uz ietvēm un ielām jau bez viņiem ir pilns. Rīga vienkārši nav piemērota velobraucējiem.

VIŅI IR ĻAUNI!!!

Advertisements

From → Uncategorized

13 komentāri
 1. 1)Gājējam nav tiesību iet pa veloceliņu, tas ir tā pat kā staigāt pa šosejas vidu.
  2)Ja ir veloceliņš, tad pa ielu nedrīkst braukt, tikai pa veloceliņu.
  Ja nezini, tad nemaz nerunā.
  Kas notiks, ja tev (iespejams) gadīsies tā, ka tev nāksies paiet pa labi, lai palaistu riteņbraucēju garām?Kāja nokritīs?

  • Sociālā taisnīguma vārdā (pa ietvi tač ar riteņiem drīkst braukt? drīkst!) ceļu satiksmes noteikumos ir tāds punkts

   16. Gājējiem jāpārvietojas pa ietvi, gājēju ceļu vai gājēju un velosipēdu ceļu, bet, ja to nav, – pa nomali. Ja ietves, gājēju ceļa, gājēju un velosipēdu ceļa, nomales nav vai pa to pārvietoties nav iespējams, gājējiem ir atļauts pārvietoties pa brauktuves malu vienā rindā (pa ceļiem, kur ir sadalošā josla, – pa ārmalu).

   Proti, gājēji pa veloceliņiem drīkst iet.

   EDIT: Jā, es jau vienreiz atzinu, ka, citējot šo punktu kļūdījos, nevajag man to atgādināt piecas rezes, bet paskatīties pāris komentārus zemāk, kur citēts pareizais punkts, kas gājējiem dod tiesības pārvietoties pa veloceliņiem.

 2. Tur nav teikts, ka pa veloceliņiem drīkst iet, bet gan, ka pa ”gājēju un velosipēdu celiņiem” drīkst iet.”Velosipēdu celiņš” un” Velosipēdu un gājēju celiņš” ir 2 dažādas lietas.Un maz ir tādu velo un gājēju celiņu.
  Liku tiesības pirms 2 gadiem.Pirms 2 gadiem mācija , ka gājēji nedrīkst iet pa veloceliņiem un tagad man arī paziņa liek tiesības un viņam to pašu māca.

  • lapsa permalink

   krāsulauva FAIL!
   Tieši tā – “gājēju un velosipēdu ceļš”, “velosipēdu ceļš” un “gājēju ceļš” ir trīs dažādas lietas, un katram no tiem ir sava ceļazīme.
   Riteņbraucēji ir par lēnu priekš mašīnām, bet par ātru gājējiem. Un tad nu jādomā, kā ar to sadzīvot. Pats parasti vienmēr cenšos braukt pa brauktuvi, jo uzskatu, ka tur ir drošāk nekā uz ietves.

  • Tiesa, ātrumā ne to punktu nocitēju:

   293.13. 413.zīme “Velosipēdu ceļš”. Atļauts braukt tikai ar velosipēdiem, kā arī pārvietoties gājējiem, netraucējot velosipēdu braukšanai;

 3. Anonīms permalink

  Tur nav teikts, ka pa veloceliņiem drīkst iet, bet gan, ka pa ”gājēju un velosipēdu celiņiem” drīkst iet.”Velosipēdu celiņš” un” Velosipēdu un gājēju celiņš” ir 2 dažādas lietas.Un maz ir tādu velo un gājēju celiņu.
  Liku tiesības pirms 2 gadiem.Pirms 2 gadiem mācija , ka gājēji nedrīkst iet pa veloceliņiem un tagad man arī paziņa liek tiesības un viņam to pašu māca.

 4. Diemžēl kopš 2010.gada 1.novembra izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos!

  Pats par šādu lietu nezināju!

  http://www.veloblogs.lv/2010/11/04/velocelini-zaude-savu-nozimi/

  Bet tas tik un tā nozimē prioritātes velosipēdiem(protams ja tas ir ”veloceliņš”), bet ja ”velo un gājēju”, tad abiem gan prioritātes vienādas.

  • Nubet viss taču ir ļoti loģiski, mašīnām pa ietvi nebūs braukt un cilvēkiem pa šosejas vidu slāt ar nebūs. Turoretim ar ko veklosipēdists par mani, gājēju, labāks, ka viņš pa manu teritoriju drīkst braukt bet es pa viņa iet nedrīkstu, ko a? Un ja viņš man uzbrauks, lai pierāda, ka es viņam iztraucēju! Vēl taču ir mantra par neaizsargātākiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un es esmu neaizsargātāks par velobraucēju!

 5. vvv permalink

  šitā ir normāla sabiedrības infantīlisma stadija, kuru svētajos rietumos diezgan veiksmīgi pārvarēja ar vienkāršu braukšanu virsū. Galu galā, padomā pats, tev tak lielāks potenciāls uz traumu sadursmes gadījumā. Protams nevar visus gājējus un riteņbraucejus likt maisos A un B. Abos flangos ir gan totāli idioti, gan pilnīgi normāli cilvēki, kas spēj savstarpēji solidarizēties un nečakarēt smadzenes ne sev, ne citiem par pilnīgiem sīkumiem. Patiesībā remonta dēļ pats nedēļu pārvietojos ar kājām un jāpiekrīt, ka var nokaitināt atsveišķi gadījumi, bet patiesībā tas saistāms ar to ka nav plūsmas gājēji pat cenšoties viņus netraucēt uzvedās kā aitas 2 soļi uz priekšu, viens uz sānu, tad veikla apgriešanās un labākajā gadījumā saskriešanās ar citu gājēju. Jāteic gan, ka ir līdzīgi riteņbraucēju gadījumi arī manīti, bet tie parasti ir vai nu sīkie, vai arī cilvēki, kam nav lemts saprast plūsmas jēgu (organizēts haoss)

 6. autors nav slims. varbūt kādas nomierinošas zāles padzert?

  • Savu garīgo veselību un pieskaitāmību sagadīšanās pēc varu apstiprināt dokumentāli. Bet kāpēc tev par to rodas šaubas? Vai tad kāds no maniem argumentiem nav loģisks?

 7. Ko var ņemties ar tiem likumiem. Man arī nepatīk riteņbraucēji, gan tie kuri pielavās un zvana, gan tie kuri pilsētas centrā izdomā maratonu sarīkot. Vēl man nepatīk riteņbraucēji kuri pārveitojas pa parkiem (galvu reibinošā ātrumā), kas grozi kā gribi izsenis bija gājēju teritorija.
  Labs raksts, paldies!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s