Izlaist līdz saturam

Vai ir dzīve pēc maratona?

Septembris 21, 2011

Pirms gada pieveicu savu pirmo pusmaratonu. Atceros, cik mīkstas kājas bija pēc finiša un ar kādu apbrīnu raudzījos skrējējos, kas šķietami tik viegli aizgāja trešajā aplī. Toreiz tas likās kaut kas neiedomājams, kas tāds, ko es, vieglprātīga švilpaste ar problēmām saņemties kaut kam regulāri, diezin vai varu paveikt. Šogad trešajā aplī un arī vēl ceturtajā aizgāju es, un šoreiz neviens neskrēja par mani garāku gabalu.

Ko tālāk? Ir jau vēl ultramaratoni un diennakts skrējieni, un vēl un vēl, bet tiem nav tā vārda ‘maratons’, tā prestiža, tās pievienotās vērtības, kas skriešanu pa asfaltu padara tā vērtu. Ir arī kalnu skrējieni, teiksim, skrējiens apkārt Monblānam, bet, ja jau var atļauties aizbraukt uz kalniem, tad es gribu tur kāpt vai vismaz pastaigāties nevis novest savu ķermeni līdz tādam līmenim, ka nemanu neko apkārt, kā tas noteikti būtu diennakti un garākos skrējienos. Var mēģināt noskriet maratonu ar prieku visā tā garumā, bet tad atkal jāskrien pa asfaltu, un jāskrien daudz. Var startēt Ironman, kurā maratons ir tikai pēdējais posms pēc 3,6 km peldēšanas un 180 km riteņbraukšanas, bet lai tam sagatavotos man vajadzētu tam pakārtot visu dzīvi vismaz trīs reiz trīs gadus nevis trīs mēnešus. Var mēģināt uzlabot savu laiku pusmaratonā, bet līdz pasaules elites līmenim man to neizdarīt. Var palaist šābrīža fizisko formu prom un pēc kāda gada atkal sākt teju no nulles un priecāties par pieciem noskrietiem kilometriem.

Vai arī turpināt kustēties dažas reizes nedēļā un pabeigt visus iesāktos adīkļus. Nav kaut kur akcijas «Uzdrošinies noadīt Queen Anna’s Lace Shawl»?

Advertisements

From → Uncategorized

Atstāt komentāru

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s